מהו עיסוי שוודי?

העיסוי השוודי נחשב לנפוץ והפופולרי ביותר במתחמי הספא.
כאשר אנחנו מבקשים לקבל עיסוי, הרי שללא כל הכוונה או בקשה מיוחדת מטעמנו אל המעסה (למשל לעיסוי אבנים חמות או עיסוי רקמות עמוק), זהו הטיפול במגע בו הוא יבחר כברירת מחדל.
העיסוי כולל מגוון רחב של טכניקות המפעילות מניפולציות שונות על השריר דוגמת הקשה, לישה, יצירת רטט ועוד, כל זאת תוך שימוש בשמן עיסוי חם או קרם המאפשר חיכוך נעים יותר בין כף היד לבין עור המטופל/ת.

עיסוי שבדי - יתרונות בריאותיים

עיסוי זה נחשב לקליל, מהנה ומרגיע. הוא איננו כואב יתר על המידה מן הצד האחד, אך הוא מאפשר לשחרר שרירים קפוצים מן הצד השני.

העיסוי השוודי מאפשר ליהנות מיתרונות בריאותיים כגון:

הפחתת כאבי שרירים

מכלול של מניפולציות על השרירים והמפרקים, מסייע להקל באופן משמעותי על המתחים המצטברים בשריר וממריץ את זרימת הדם אל עבר האזורים הכאובים.

הפחתת מתחים נפשיים

מחקרים רבים הוכיחו מזה כבר כי לכל עיסוי, החל מעיסוי שוודי ועד לעיסוי רקמות עמוק, ישנה השפעה ניכרת על מצבם המנטלי של המטופלים. לישת השרירים מעודדת את הפרשתם של הורמונים המשרים תחושת שלווה, אופוריה ונינוחות.

שיפור המערכת החיסונית

לצד ההקלה המשמעותית בכאבי השרירים והפחתת הלחצים הנפשיים, עיסוי המתבצע באופן מקצועי ונכון, מסייע לחזק את פעילותה של המערכת החיסונית ולקדם אורח חיים בריא הרבה יותר.

שיפור מצב הרוח

פעולות לישה המתבצעות על השרירים מעודדות את ייצורם של הורמונים לרבות דופמין, סרוטונין ואוקסיטוצין. אלו מסייעים בוויסות הרגשי ובאים לידי ביטוי בתחושה חיובית יותר ושמחה הרבה יותר. בכוחו של עיסוי שבדי לסייע מנגד בהפחתת ייצור הורמון הקורטיזול הידוע כהורמון המפרש באופן ניכר יותר בעת מתח נפשי מתמשך.

ניקוי רעלים

גופנו פועל במלוא המרץ כדי לסלק רעלנים שונים מתוך המערכת, ובכוחו של עיסוי שבדי לסייע במערכה. כאשר אנו איננו מצויים בתנועה מרובה, הרי שנוזל הלימפה עלול להצטבר בגופנו, דבר אשר מוביל להצטברותם של רעלנים שונים. לישת השרירים, מסייעת לנקז את הנוזל.

שיפור הגמישות

ככל שאנו מתוחים יותר או מצויים במנח גוף שאיננו נכון לנו, הרי שאנו מקטינים את טווח התנועה. עיסוי שוודי מקצועי מסייע להרפות שרירים ומפרקים, ומשיב חזרה את טווח התנועה שאבד עם חלוף הזמן.

מה צפוי לנו בעיסוי?

משך הטיפול נע בין 50 ל-60 דקות בממוצע, ייתכנו בתי ספא שיציעו עיסוי ממושך יותר.
העיסוי השוודי מתבצע על גבי מיטת טיפולים מרופדת.
לאור היותו עיסוי שנועד לקדם רוגע ושלווה ולהרפות מתחים, הקליניקות מתאפיינות בעיצוב רוחני ונעים לעין, לעתים עם קטורת וכן עם מוזיקת עולם המלווה את הטיפול.
את העיסוי מבצע/ת המעסה תוך היעזרות בשמני עיסוי שונים עם ניחוחות מרגיעים. השמנים מחוממים מבעוד מועד ומאפשרים למטפל או למטפלת לרכך את השריר ולהגיע אל הרקמות העמוקות יותר.
חשוב לציין: בכל עת שבה אתם חשים באי-נוחות או בכאב שנגרם כתוצאה מן העיסוי, באפשרותכם לעצור אותו ולהסב את תשומת לבם של המעסים.

מתחמי הספא של תיק תק

ברוכים הבאים לאתר תיק תק ספא המציע מגוון חבילות ספא מפנקות ברחבי הארץ.
בחיפושכם אחר חבילת ספא עם עיסוי שוודי, נשמח לעניין אתכם במגוון בתי ספא מובילים ובמחירים אטרקטיביים.
למידע נוסף וקבלת פרטים, צרו קשר עם המוקד הטלפוני שלנו, השאירו פנייה באתר.

You may also like

צפה בהכל
Example blog post
Example blog post
Example blog post