היתרונות הרפואיים של העיסוי (מסאז')

מה זה עיסוי?

עיסוי הוא טיפול של שפשוף ולישה של הגוף באמצעות הידיים במהלכו, מעסה מיומן יפעיל לחץ בעוצמה שונה, על השרירים והמפרקים של המטופל, כדי להקל על כאב ו/או מתח.

תוך שימוש בלחץ ותנועה, מתפעל המעסה את השרירים ואת הרקמות הרכות בגוף.

העיסוי נחשב לאחד הטיפולים העתיקים ביותר הקיימים. כבר המצרים והיוונים הקדמוניים, נהגו להשתמש בסוגי עיסוי שונים על מנת לרפא מחלות.

סוגי עיסוי

עיסוי רקמות עמוק – מועיל לאנשים עם כאבי שרירים כרוניים. העיסוי "חודר" אל תוך הגידים והשרירים כדי לשחרר את הלחץ.

עיסוי ספורטיבי

דומה לעיסוי הרקמות העמוק, אך מתרכזים באותם שרירים חבולים שנפגעו במהלך הפעילות הספורטיבית, בה חוזרים שוב ושוב על אותה פעילות גופנית ומפעילים את אותם השרירים.

עיסוי שוודי

הלחיצות והלישות של הגוף פחות חזקות ועמוקות. עדינות יותר. עיסוי שוודי נחשב למרגיע מאד ולכן משפיע על הרפיית השרירים, גם ללא הפעלת כוח.

וישנם כמובן עוד מספר סוגים נוספים, כמו עיסוי לימפתי, נקודת טריגר ועוד.

יתרונות העיסוי

יתרון נפשי

עיסוי גורם לשחרור אנדורפינים, אותם כימיקלים שגורמים לתחושת רווחה והקלה. כתוצאה מכך אחד היתרונות המוכרים והכמעט מידיים של עיסוי הוא רוגע.

גם רמות הורמוני הלחץ מופחתות. הרגשת רעננות, הפחתה משמעותית במצבי דיכאון וחרדה.

היתרונות הגופניים

הרפיה, הקלה במתח השרירים, מפחית כאבי שרירים, זרימת דם משופרת, מחקרים מראים העיסוי מחזק את מערכת החיסון, מקל על מצבים של עצירויות, כתוצאה מהפחתת הורמון הקורטיזול, מסייע לאנשים שסובלים מנדודי שינה.

לסיכום

כמעט כל אחד יכול להפיק תועלת זו או אחרת מעיסוי, אצל מעסה מוסמך.

חשוב לדעת שישנם מקרים בהם לא כדאי לטפל בעיסוי, כמו במקרה של מחלות מסויימות, חתכים, או זיהומים בעור. אם ישנה חבלה ולא ברור אם אבר זה או אחר נשבר ועוד.


You may also like

צפה בהכל
Example blog post
Example blog post
Example blog post